Sídlo firmy Alobex, s.r.o.
logo1-large-light-red
 
 
 


 
DSCF0488

 

 


Kompaktné solárne ohrievače úžitkovej vody

tomenu


HC-Senza-dni-banner-SK-835x300px-2015-03 - kópiaSP_A0054       Naša firma sa špecializuje na predaj a montáž kompaktných  tlakových solárnych ohrievačov úžitkovej vody / KSOUV /. Solárny ohrievač je zariadenie,  ktoré obsahuje  vákuové trubice typu heat pipe, zásobník úžitkovej vody v objeme  200 litrov, stojan, ktorý sa dá prispôsobiť ku sklonu akejkoľvek strechy, riadiacu elektroniku s tepelným čidlom a špirálou 1,5 kW na sledovanie teploty vody a v prípade, že by  viac dní po sebe boli teploty hlboko pod bodom mrazu , na ohrev vody na teplotu, ktorú si nastavíte. Tieto  KSOUV sa veľmi jednoducho namontujú do vodovodného okruhu pomocou 1/2"  alebo 3/4 " šróbenia . Sú testované na tlak 1,2 MPa. Prevádzkový tlak 0,3 - 0,5 MPa - čiže bežný tlak vo vodovodnom potrubí domácností.

Funkcia SOUV.

      Vákuová trubica Heat pipe obsahuje vo vnútri medennú trubku plnenú kvapalinou, ktorá sa odparuje pri nízkych teplotách. Slnečné žiarenie premení túto kvapalinu na plyn o vysokej teplote. Tento plyn stúpa nahor, kde zohrieva tvz kondenzátor, ktorý je priamo zapustený v púzdre, ktoré je súčasťou zásobníka úžitkovej vody. Teplo je odovzdávané prostredníctvom tohoto výmenníka vode v zásobníku, čím sa  horúci plyn v kondenzátore ochladí a skvapalní . Po skvapalnení stečie dole kde sa vplyvom tepla znova odparí a stúpa hore a proces sa neustále opakuje. Voda v zásobníku sa dokáže takýmto spôsobom ohriať až na 95 stupňov Celzia. Vákuové trubice sú  vyrobené z  1,8 mm borosilikátového skla a odolajú až 3 cm krúpom.

Popis:

Vnútorný zásobník :  Antikórový plech hrúbky 1,2 mm typ SU S 304-2B

Vonkajší obal  : Antikórový plech  hrúbky 0,4 mm

Výplň medzi  vnútorným zásobníkom a vonkajším plášťom je 55 mm polyuretanová pena, ktorá udrží teplotu vody v zásobníku počas 72 hodín.

Nosný rám je z  hliníkovej  zliatiny - duralu..

Vákuové trubice  začínajú pracovať od teploty - 30 stupňov Celzia.

Keďže cez vákuové trubice heat  pipe nepreteká žiadna voda, tento KSOUV pracuje  i vtedy, ak sa z nejakého dôvodu rozbije jedna, alebo i viac vákuových trubíc. Výmena poškodenej trubice je pritom veľmi jednoduchá.

Jednoduchosť zariadenia, vysoká účinnosť, nizka cena a tým aj veľmi rýchla návratnosť vloženej investície, robia z tohoto výrobku veľmi dobre predajný produkt.

              DSC04442      

Galéria